pre 5 minuta 02: 25
Noć istine na Istoku: Medžik i Hornetsi bez prava na grešku
Orlando Medžik i Šarlot Hornetsi igraju meč odluke za poslednje mesto u plej-ofu Istočne konferencije i plej-of duel sa Detroit Pistonsima.
Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Kol Palmer je het-trikom protiv Mančester junajteda upotpunio sjajan bodovni doprinos ekipi Čelsija ove sezone u Premijer ligi. Od 43 osvojenih bodova, sa 16 pogodaka je direktno doneo klubu 14 poena!
Postigao je gol protiv Arsenala (2:2), gol protiv Mančester sitija (4:4), dva protiv Lutona (3:2), jedan protiv Fulama (1:0), jedan protiv Njukasla (3:2), jedan protiv Barnlija (2:2) i tri protiv Junajteda (4:3).
Menadžer Maurisio Poketino nema sigurnijeg izvođača penala od njega, jer je svih osam puta, od 11. udaraca sa bele tačke koje su "plavci" imali tokom sezone, bio nepogrešiv. Protiv Andrea Onane sinoć bio je hvadnokrvan i u 19. i u 10. minutu nadoknade. U istoriji Premijer lige samo su dvojica fudbalera imali duži niz nepogrešivosti sa penala - Jaja Ture (11) i Dimitar Berbatov (devet). Pogodio je na šest vezanih mečeva na "Stamford Bridžu" i tako je posle Kristijaan Ronalda postao drugiu fudbaler "ispod 21 godine" kome je to pošlo za rukom u Premijer ligi.
"Luda utakmica. Kada sam postigao za 3:3 rekao sam "idemo po sve". Ludilo. Nisam znaop šta da radim posle trećeg gola, samo sam trčao okolo. Het-trik je het-trik, moj prvi u karijeri i zaista sam veoma srećan zbog toga", rekao je Kol Palmer.
Pričao je i o penalima.
"Izveo sam priličan broj penala ove sezone. Kad dobijem odgovornost da izvedem penal krećem samo sa mišlju da pogodim, nikako ne idem sa mišlju da mogu da promašim".
Menadžer Maurisio Poketino je posle 3:3 ima jak uticaj na ekipu da krene po sva tri boda.
"Rekao nam je 'dva minuta, hajde još'. Uvek nas tera da idemo do maksimuma, išli smo na to i isplatilo nam se jer smo došli do velike pobede. Veliki je zamah za nas, svi se dobro osećamo zbog toga. Nadam se da možemo da nastavimo ovako", zaključio je Palmer koji je 200. fudbaler koji je ubeležio het-trik u Premijer ligi.
Kada je Čelsi platio Mančester sitiju 42,5 miliona funti za Palmera mnogi su smatrali da je to previše uz komengtar "da je top igrač ostao bi u Sitiju".
"Njegova vrlina su mentalitet i sposobnost da se nosi sa pritiskom. On je mlad i ovo mu je prva sezona da igra kontinuiranio. Neverovatno je kako se dobro nosi sa pritiskom, a to je najvažnija osobina dobrog igrača. Sa učinkom prtiv Junajteda nemoguće je reći o njemu da nije vrhunski igrač", osetio je potrebu da istakne menadžer Maurisio Poketino.
Caleb Williams još nije ni blizu kraja NFL karijere, a već slaže investicioni portfelj.
Osim toga, otkrijte kako je politika ranije uticala na fudbal.
Dok svet ponovo razmatra sportski povratak Rusije, stanje u ukrajinskom fudbalu i dalje deluje kao podsetnik na to koliko je rat promenio samu definiciju profesionalnog sporta.
Rat na Bliskom istoku više nije samo bezbednosna i energetska priča. Za evropski fudbal on postaje stres-test poslovnog modela koji se godinama oslanjao na kapital, sponzorstva i politički uticaj iz Zaliva.
Predsednik Federalne komisije za komunikacije (FCC), Brendan Carr, predložio je da televizijske mreže imaju dozvolu da kolektivno pregovaraju sa sportskim ligama - kao način smanjenja troškova programa.
26.09.2025 13: 45
Fudbaler Čelsija Kol Palmer pauziraće najmanje tri nedelje zbog povrede prepona, saopštio je danas trener "plavaca" Enco Mareska.
13.09.2025 22: 54
Fudbaleri Čelsija uspeli su da preokrenuo stvari u svoju korist na "Komjuniti" stadionu
09.12.2024 14: 00
Naime, Palmer je sa nova dva gola postao najmlađi fudbaler u istoriji Čelsija koji je učestvovao u postizanju najmanje 50 golova. On sam ih je dao 33, a 17 puta je asistirao saigračima i to sve sa 22 godine i 216. dana.
03.06.2024 09: 15
Enco Mareska potpisao je petogodišnji ugovor sa Čelsijem, dok je Lester dobio 12 miliona funti.
pre 3 sata 22: 58
Aston Vila je baš kao u Italiji deklasirala Bolonju na domaćem terenu, a pitanje pobednika bilo je rešeno već posle prvog poluvremena.
pre 3 sata 22: 56
Tako, tako blizu...
pre 3 sata 22: 55
"Azuri" ne mogu da računaju na čuveni stadion koji ne ispunjava kriterijum i standarde UEFA, a pritom je pod istragom Tužilaštva posle prelaska u vlasništvo Intera i Milana.
pre 4 sata 22: 20
Trener fudbalera Vojvodine Miroslav Tanjga izjavio je danas da će Crvena zvezda biti motivisana posle dva uzastopna poraza od novosadskog kluba i dodao da njegova ekipa spremno dočekuje utakmicu prvog kola plej-ofa Superlige Srbije.
Ostavite komentar