Ludnica na "Stamford bridžu": Čelsi golovima Palmera u 10. i 11. minutu nadoknade konačno srušio Junajted

04.04.2024 23:23
Kol Palmer slavi gol protiv Junajteda Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Kol Palmer slavi gol protiv Junajteda

Čelsi je posle sedam godina (od novembra 2017.) uspeo da pobedi Mančester junajteda na "Stamford bridžu" u borbi za bodove! U neverovatnom meču, sa dva velika preokreta, "plavci" su golovima Palmera u 10. i 11. minutu nadoknade pobedili 4:3 (2:2).

Imali su domaćini vođstvo od 2:0 u prvih pola sata, igrali skoro perfektno, a onda su sami sebe "ubili" katastrofalnim greškama ostavljajući golmana Đorđa Petrovića da ga Alehadro Garnačo i Bruno Fernandeš matiraju i dovedu "crvene đavole" na prag trijumfa. Ipak, dve velike greške, prvo Daloa koji je napravio penal, pa zatim cele odbrane, omogućili su Kolu Palmeru da het-trikom postane veliki junak. Meč za uživanje, infarkt, veliku analizu za trenere...

Poluvreme za uživanje svakog poklonika fudbala gledali smo na "Stamford bridžu", ali i poluvreme za čupanje kose menadžera Čelsija Maurisija Poketina i Mančester junajteda Erika ten Haga posle onoga što su radili njihovi igrači.

Čelsi je iskoristio dve krupne greške Junajteda i već u 19. minutu poveo je sa 2:0. Činilo se da će konačno posle sedam godina pobediti Mančester u borbi za bodove na svom stadionu jer su Galager, pa Palmer iz penala (skirvio ga Antoni) podigli na noge navijače "plavaca". A, onda su domaćini primili dva gola iz kontre, posle situacije kada su bili u šesnaestercu gostiju.

Prvo je Kaisedo neshvatljivo dodaom loptu Garnaču koji je lako matirao Đorđa Petrovića, da bi samo pet minuta kasnije fudbaleri domaćina zaboravili na drugoj stativi Bruna Fernandeša pa je u 39. minutu bilo 2:2. Uz to, još sijaset prilika na obe strane, a u prilog toma stoji i 24 udarca ka golu (11/13).

"Sam pao, sam se ubio", može da kaže menadžer Čelsija Maurisio Poketino jer nije ništa menjao u postavi, a to je učinio tek kada je Junajted napravio veliki proekret i poveo 2:3. Ponovo je Kaisedo izgubio loptu na 40 metara od gola Onane, krenula je kontra, a magičan pas, večeras odličnog Brazilca Antonija (levom spoljnom), Garnačo je glavom, ispred istrčalog Petrovića, poslao u mrežu za 2:3. Tek onda je Poketino izveo lošeg Kaiseda, ali nije uspeo da povrati ekipi ono što je imala u besprekornih prvih pola sata.

Junajted je čekao novu grešku da kontrom postigne i četvrti gol, a Čelsi nije pronalazio prava rešenja za odbranu gostiju. I kad se činilo da će ostati 2:3, Dalo je nespretno zakačio Manduekea u sedmom minutu nadoknade i sudija je dosudio novi penal za "plavce". Gledao se VAR, procenjeno je da je  kontakta bilo pa je Palmer drugi put prevario Onanu za 3:3 u 10. minutu nadoknade.

I to nije bilo sve, "pogubili" su se igrači Junajteda, Palmer je posle kornera ostao sam na 14-15 metara od gola, opalio je i pogodio za 4:3 uz rikošet od Mektominija. Neverovatan meč.