Brojčano slabiji Barnli odoleo u Londonu i iščupao bod protiv Čelsija, a mogao je i do sva tri

30.03.2024 18:09
Fudbaleri Čelsija i Barnlija Tanjug/AP Photo/Kin Cheung
Fudbaleri Čelsija i Barnlija

Fudbaleri Čelsija remizirali su sa Barnlijem u Londonu 2:2 (1:0) u 30. kolu Premijer lige, propustivši priliku da pred svojim navijačima dođu do tri boda i možda se ponovo umešaju u borbu za međunarodnu scenu.

Ovako su ostali na sredini tabele sa 40 osvojenih bodova, dok je Barnli i dalje u opasnoj zoni sa 18.

Iako su "plavci" slovili za velikog favorita protiv "fenjeraša", tim iz Londona ponovo je razočarao. Uprkos činjenici da su imali igrača više od 40. minuta, tim iz Londona nije uspeo da iskoristi brojčanu prednost, a prema prikazanoj igri, možda je Barnli i zaslužio sva tri boda.

Vodeći gol na utakmici postigao je Palmer u završnici poluvremena iz penala. Kulen je početkom drugog dela igre poravnao rezultat na 1:1. Palmer je zatim u 78. minutu ponovo doneo prednost Čelsiju i taman kada se očekivalo da će "plavci" sačuvati rezultat, O`Šej je ubrzo izjednačio na 2:2 i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat.

U samom finišu Barli je mogao i do sva tri boda, ali je prečka sačuvala Čelsi kod pokušaja Rodrigeza u 88. minutu.

U istom terminu odigrano je još nekoliko utakmica i uglavnom smo videli nerešene rezultate.

Notingem Forest remizirao je protiv Kristal Palasa 1:1. Šefild Junajted je imao dobru priliku da pobedi Fulam, ali su "kotidžeri" na kraju došli do nerešenog ishoda (3:3).

Everton je bio na pragu da osvoji bod protiv Bornmuta, ali je autogolom Kolemana u nadoknadi, Bornmut ipak došao do celog plena 2:1, dok je istim rezultatom Totenhem slavio protiv Lutona na svom terenu.