(VIDEO) Ovako nešto može da priredi samo engleski fudbal: Njukasl za 13 minuta preokrenuo sa 1:3 na 4:3 protiv Vest Hema

30.03.2024 15:49
Slavlje fudbalera Njukasla Tanjug/Richard Sellers/PA via AP
Slavlje fudbalera Njukasla

Ludnica na "Sent Džejms Parku". Fudbaleri Njukasla su maltene bili poraženi, Vest Hem je imao prednost od 3:1, ali su se "svrake" vratile i za 13 minuta preokrenule na 4:3 i tako došle do velike pobede.

Igrao se 48. minut kada je Džerod Biven postigao gol i doneo prednost londonskom timu od 3:1, a nakon toga se Vest Hem sjajno branio i delovalo je da će sačuvati tri boda.

Ali... Njukasl se nije predavao i u 77. minutu sudija Robert Džouns je posle VAR provere pokazao na belu tačku, sa koje je precizan bio Aleksander Isak, komke je to bio drugi gol iz penala na ovom meču.

Svega šest minuta kasnije Harvi Barns je dobio odličan pas od Isaka i bez problema je pogodio za 3:3.

Isti igrač bio je u centru pažnje i u 90. minutu. Barnsa je ovog puta uposlio Entoni Gordon, a napadač Njukasla je rutniski savladao Lukaša Fabijanskog za erupciju na "Sent Džejms Parku".

Usledilo je čak deset minuta sudijske nadoknade, ali je Njukjasl izdržao pritisak Vest Hema i upisao tri velika boda.