Kai Haverc pred kraj slomio Brentford na "Emiratima" i popeo Arsenal na čelo

09.03.2024 20:43
Kai Haverc postiže gol za Arsenal protiv Brentforda Tanjug/AP Photo/Frank Augstein
Kai Haverc postiže gol za Arsenal protiv Brentforda

Arsenal je ponovo lider Premijer lige posle 28. kola. Teškom mukeom je savldan žilavi Brentford na "Emiratima" 2:1 (1:1) i to golom Kaja Haverca u 86. minutu.

Domaćin je očekivano imao veći posed lopte od stgarta, ali se Brentford dobro branio sve do 19. minuta kada je Deklan Rajs sačekao centaršut Bena Vajta i glavom loptu poslao u sam ugao.

Međutim, Brentford se nije samo branio, imao je dobar plan u igri kako da im zapreti preko Ivana Tonija, a do izjednačenja su stigli u četvrtom minutu nadoknade kada je kiksnuo golman Aron Ramsdejl, a Joan Visa pogodio mrežu.

Međutim, golman Arsenala se sjajnom odbranom u 55. minutu uspeo da se iskupi za primljeni gol. Ivan Toni je ispalio projektil u same rašlje, ali se nije radovao.

Pritisak Arsenala urodio je plodom u 86. minutu kada je Ben Vajt drugi put na meču odlikčmno centrirao a Kai Haverc je sa pet metara poslao loptu u mrežu za trijumf "tobdžija" koji mirni čekaju sutrašnji derbi izmešu Liverpula i Mančester sitija.