Arsenal deklasirao Šefild i nastavio trku za Sitijem i Liverpulom

04.03.2024 22:56
Radovanje igrača Arsenala Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Radovanje igrača Arsenala

Teška noć za sve navijače Šefild junajteda.

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Šefild junajted na njihovom terenu 6:0 (5:0) u 28. kolu Premijer lige i na krilima sjajne igre u prvom poluvremenu, došli do 61. boda u sezoni.

Ekipa Mikela Artete time je nastavila trku za Liverpulom (63) i Mančester sitijem (62) na čelu tabele i prema svemu sudeći, čeka nas uzbudljiva završnica sezone u preostalih 12 kola.

Najveći deo posla "tobdžije" su večeras odradile u prvih 45 minuta, kada su na krilima sjajne timske igre i golova Odegarda, Martinelija, Haverca i Rajsa, poveli čak 5:0. Da bi u nastavku meča Arteta "spustio loptu" i dao šansu ostalim igračima, dok je konačan rezultat postavio Vajt u 58. minutu.

Šefild junajted je tako ostao na začelju tabele sa svega 13 osvojenih bodova od starta sezone, a obzirom na težak raspored koji imaju do kraja prvenstva, teško je da će uspeti da sačuvaju status u eliti.

Golove sa večerašnje utakmice pogledajte u prilogu ispod.