Arsenal nastavio da dominira u Premijer ligi: Njukasl "pregažen" u severnom Londonu

Autor: Aleksa Janković

24.02.2024 22:53
Fudbaleri Arsenala proslavljaju pogodak protiv Njukasla AP Photo/Alastair Grant
Fudbaleri Arsenala proslavljaju pogodak protiv Njukasla

Fudbaleri Arsenala su savladali Njukasl 4:1 (2:0) u derbiju 26. kola engleske Premijer lige. Klub iz Londona se pitao za sve na terenu od prvog minuta meča, pa sve do poslednjeg sudijskog zvižduka.

Dominantno su "tobdžije" otvorile utakmicu. Gostujući jedva da su držali loptu u svojim nogama u prvih 25 minuta, a izabranici Mikela Artete su za to vreme postigli dva pogotka. Prvo je nakon nesmotrene reakcije Sven Botman postigao autogol, a nedugo nakon toga je i Kai Haverc zatresao mrežu Lorisa Karijusa. Sa druge strane tim Edija Haua nije uputio nijedan šut ka golu Davida Raje. Prednost domaćina je mogla da bude i ubedljivija, ali su se "svrake" na kraju ipak izvukle da na pauzu odu sa dva gola zaostatka.

Prvi šut Njukasla zabeležen je tek u 48. minutu kada je španski čuvar mreže lako uhvatio pokušaj Entonija Gordona. Počeli su gosti nešto bolje da igraju, ali taj period je prekinuo Bukajo Saka novim pogotkom za domaćina. Baš kao i u prvom poluvremenu, nedugo nakon prvog pogotka, Arsenal je postigao još jedan. Deklan Rajs je izveo korner, a Jakub Kivior se upisao u strelce. Utešni pogodak za klub sa severa Engleske je postigao Džo Vilok u 84. minutu.

Ekipa Mikela Artete je trijumfom prišla na bod zaostatka drugoplasiranom Mančester sitiju i sada zauzimaju treće mesto sa 58 bodova, dok je Njukasl ostao na osmoj poziciji sa 37.