Arsenal lako savladao Kristal Palas: Bukajo Saka odveo "tobdžije" na plus osam

19.03.2023 16:53
Arsenal lako savladao Kristal Palas: Bukajo Saka odveo "tobdžije" na plus osam Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Šokantna eliminacija iz Lige Evrope na "Emiratima" od lisabonskog Sportinga na penal ruletu nije deprimirala igrače Arsenala koji su posle uvodnih 20 minuta duela sa Kristal Palasom dodali gas i slavili ubedljivo pobedu od 4:1 (2:0). Pobegli su "tobdžije" Sitiju na osam bodova sa utakmicom više i na taj način preneli pritisak na fudbalere aktuelčnog šampiona.

Gosti za koje je od starta ihgra Luka Milivojević bila je ravnopravan rival samo na startu meča, a posle šanse Vilfrida Zahe (12), kada je Ramsdejl odlično odbranio njegov udarac, u narednih pola sata za sve se pitao Arsenal.

Bukajo Saka je preuzeo ključnu ulogu, prvo je asistirao Gabrijelu Martineliju za vođstvo, a zatim je u 43. minutu izbegao ofsajd (gledao se VAR) i doneo ubedljivu prednost za mir u pauzi. Kad je Leandrio Trosar asistirao Džaki u 55. minutu za vođstvo od 3:0, sve je bilo gotovo što se konačnog ishoda ticalo.

Međutim, Džefri Šlup je u 63. minutu zatresao mrežu Ramsdejla posle kornera i kaznio određenu opuštenost igrača Arsenala. Da je Vilfrid Zaha u 72. minutu pogodio mrežu iz bidelne pozicije, a ne poslao loptu pored stativu, možda bi se meč "zakuvao", ali Bukajo saka nije dozvolio iznenađenje, povratnu lotpu je sa 15 metara poslao u mrežu.