Čelsi "isčupao" bod Sitiju: Pepovi momci se "okliznuli" u trci za titulu

17.02.2024 20:32
Trener Mančester sitija, Pep Gvardiola Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Trener Mančester sitija, Pep Gvardiola

Mančester siti i Čelsi su odigrali nerešeno 1:1 (0:1) u derbiju 25. kola Premijer lige. Ekipa Maurisija Poketina je odigrala odličnu utakmicu i gotovo u potpunosti neutralisala sve napadčke opcije šampiona Engleske.

"Građani" su u potpunosti preuzli posed lopte u prvom poluvremenu, a zahvaljujući tome šanse su se ređali kao na traci. "Plavci" su svoje prilike tražili uglavnom iz kontra napada. Jedan takav je urodio plodom u 42. minutu kada je Rahim Streling matirao nekadašnjeg saigrača Edersona.

Kako je aktuelni šampion gubio na poluvremenu, jasno je da se za sve pitala ekipa Sitija u drugom delu igre. Đorđe Petrović je tako upisao nekoliko dobrih interencija, ali ništa nije mogao u 83. minutu kada je Rodri raspalo po lopti iz sve snage i poravnao na 1:1. U nadoknadi vremena je bila i sumnjiva sudijska odluka. Čitav tim Mančester sitija je tražio penal nakon što je Ruben Dijaš povučen za dres u kaznenom prostoru protivnika, ali ni nakon VAR provere glavni sudija nije pokazao na "belu tačku".

Tim Pepa Gvardiole je nakon ovog remija pao na treće mesto sa 53 osvojena boda. Sa druge strane Čelsi je na 10. poziciji sa 35 bodova.