18.03.2023 18:08
Efikasno popodne u Premijer ligi: Remi "svetaca" i "pevaca" na "Sent Merizu", Lids slavio protiv Vulvsa Tanjug/AP Photo/David Cliff

Fudbaleri Sautemptona i Totenhema su remizirali na "Sent Merizu" 3:3 (0:1), iako je delovalo da će "pevci" lako doći do trijumfa. Pedro Poro je u prvom minutu nadoknade bio pogodio za 1:0, ali je u prvom minutu nastavka Če Adams doneo izjednačenje nakon asistenicije Tija Volkota.

Hari Kejn je zatim u 65. minutu glavom zatresao mrežu posle proigravanja Dejana Kuluševskog, što je bio njegov deveti gol glavom ove sezone. U 74. minutu Totenhem je poveo sa 3:1 zahvaljujući prelepom volej-udarcu Ivana Perišića.

Činilo se da je sve gotovo, ali nisu se predavali domaći. Najpre je Volkot u 77. minutu poslao loptu iza leđa Frejzera Fostera, da bi konačnih 3:3 postavio Džejms Vord-Prauz sa bele tačke u sedmom minutu sudijske nadokande.

Lids je slavio na "Molinju" sa 4:2 (1:0) i na taj način se primakao na sam bod zaostatka konkurentu za opstanak, Vulverhemptonu.

Džek Harison je u šestom minutu doveo goste u vođstvo, a prednost je duplirao Luk Ejling u 49. minutu. U 62. minutu je bilo 3:0, a strelac je bio Rasmus Kristensen.

Ipak, Vulfsi se nisu predavali, pa su u roku od osam minuta došli na gol zaostatka. Džoni Oto je u 65 bio precizan za 3:1, a Mateuš Kunja u 73 za 3:2.

Pitanje pobednika rešio je iskusni Rodrigo Moreno u sudijskoj nadoknadi, kada je na asistenciju Krisensija Samervila izbio pred golmana domaćih, koga je savladao na veoma atraktivan način.

Aston Vila je na svom stadionu ubedljivo savladala Bornmut sa 3:0 golovima Daglasa Luiza, Džejkoba Remzija i Emilijana Buendije. Dok je Brentford remizirao sa Lesterom 1:1, pogocima Matijasa Jensena i Harvija Barnsa.