Premijerligaški pobednički het-trik Mančester junajteda: "Crveni đavoli" srušili i Aston Vilu

11.02.2024 19:31
duel fudbalera Mančester junajteda i Aston Vile Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
duel fudbalera Mančester junajteda i Aston Vile

Zvuči neverovatno, ali je istinito - Mančester junajted nastavlja s dobrim rezultatima u Premijer ligi, pa je tako posle Vulverhemptoma i Vest Hema "presudio" i Aston Vili i to u kući bolje rangiranog rivala iz Birmingema - 1:2 (0:1). Završivši oba poluvremena u rezultatskom plusu.

"Crvene đavole" je ka svetlu, rutinskim "odlaganjem" sa par metara, poveo Rasmus Hjolund u 17. minutu, na asistenciju Harija Megvajera. Što je čak šesti put u nizu da je mladi Danac "poentirao" za Junajted.

U nastavku je Daglas Luiz poništio minus (67), tako što se najbolje snašao u opštem karambolu u šesnaestercu gostiju, da bi u smiraj utakmice Skot Mektomini, na centaršut Dijoga Daloa (86) stavio tačku na meč.

I to ubrzo pošto je ušao sa klupe sa rezervistima, zamenivši Markusa Rašforda, još jednom pokazavši da je ove sezone zlata vredan kec iz rukava trenera Erika ten Haga. Škotu je ovo bio sedmi premijerligaški pogodak ove sezone. Večeras vredan trijumfa koji je dodatno popravio Mančesterove šanse da završi u sledećem izdanju Lige šampiona.