Aleksander Isak režirao preokret Njukasla u Notingemu

17.03.2023 23:09
Aleksander Isak režirao preokret Njukasla u Notingemu Tanjug/(AP Photo/Rui Vieira)

Napadač Njukasla Aleksander Isak golovima u nadoknadi prvog i drugog poluvremena režirao je preokret na "Siti graundu" protiv Notingem Foresta.

Šveđanin je u trećem minutu nadoknade realizovao penal i postavio konačnih 2:1 (1:1).

Prethodno je bio u skoku sa štoperom domaćih Musom Enijakateom koji je igrao rukom. Dosuđen je penal, a Isak bio nepogrešiv.

Zaslužili su gosti ceo plen u Notingemu. Dva puta je prečka u prvom delu spasavala golmana Navasa koji je imao i nekoliko sjajnih intervencija.

U 26. minutu Džodžo Šelvi je poslao dubinsku loptu na polovini Njukasla, a Sven Botman loše reagovao, poklonio loptu Emanuelu Denisu koji je do iskoristio za 1:0.

U finišu prvog dela pravu majsioriju izveo je Isak, centrirao je sa desne strane Džo Vilok, poslao loptu malo iza leđa napadaču "svraka" koji se sjajno snašao, uspeo da je zahvati i uz pomoć stative smestio je u mrežu - 1:1.