Kraj crne serije Njukasla: Pobeda "svraka" na Vila Parku

30.01.2024 23:15
Fudbaleri Njukasla Tanjug/Jacob King/PA via AP
Fudbaleri Njukasla

Posle četiri vezana poraza u Premijer ligi, fudbaleri Njukasla uspeli su najzad da upišu tri boda, a do 10. pobede u sezoni stigli su na gostovanju Aston Vili - 3:1 (2:0).

Navijači na "Vila Parku" imali su prilike da gledaju uzbudljiv susret, sa puno golova. Vodeća dva Njukasla postignuta su u finišu poluvremena u razmaku od samo četiri minuta, kada se u ulozi dvostrukog strelca našao Fabijan Šer.

Potom nove muke za Aston Vilu - početkom poluvremena Aleks Moreno postigao je autogol i doneo velikih 3:0 gostiju. Njukasl je zatim "spustio loptu" i primirio igru. Aston Vila imala je inicijativu. Iz takvog pristupa stvorila je solidan broj prilika do kraja meča, ali je samo jednu uspela da realizuje. Bilo je to u 71. minutu preko Olija Votkinsa, koji je postavio, ispostaviće se, konačnih 3:1.