Arsenal slavio u Notingemu: "Nula" u Londonu, Luton deklasirao Brajton

30.01.2024 22:43
Fudbaleri Arsenala slave pogodak u Notingemu Tanjug/AP Photo/Rui Vieira
Fudbaleri Arsenala slave pogodak u Notingemu

Fudbaleri Arsenala bez većih problema savladali su Notingem Forest u gostima 2:1 (0:0) u 22. kolu Premijer lige i tako nastavili trku za Liverpulom na vrhu tabele, koji sada ima dva boda više od drugoplasiranih "tobdžija".

Arsenal sve do 65. minuta nije uspevao da pronađe formulu za golmana Notingem Foresta Meta Tarnera, a onda je Gabrijel Žezus rešio da rizikuje i bukvalno iz "mrtvog ugla" gađao kroz noge čuvara mreže i prelomio rezultat.

Pre gola Tarner je uspeo da zadrži dva nezgodna pokušaja Bukaja Sake, ali je pride i častio goste iz Londona lošim postavljanjem. Napali su "šumari" u želji da izjednače, zaboravili su na odbranu, pa su "tobdžije" iz sjajne kontre "četiri na tri" preko Bukaja Sake pečatirali pobedu. Bio je to sedmi gol Sake u Premijer ligi ove sezone, a konačan rezultat postavio je Taivo Avonji u 89. minutu.

Brajton ili ne primi gol ili primi nekoliko, ali malo ko je očekivao da će im Luton za 180 sekundi čak dva puta zatresti mrežu. Adebajo, pa Ogbene koristili su greške golmana Džejsona Stila. Ekipa Roberta De Zerbija igrala je ispod svih očekivanja, pa je Elija Adebajo postigao het-trik i naneo pravu katastrofu semdoplasiranoj ekipi. Luton je ovom pobedom krenuo ka "operaciji opstanak", igrali su izvarnedno večeras.

Fulam i Everton igrali su 0:0 u Londonu.