Kanonada "topova" na Emirejtsu: Arsenal deklasirao Kristal Palas

20.01.2024 15:57
Gabrijel Martineli Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Gabrijel Martineli

U londonskom derbiju 21. kola Premijer lige vrlo brzo je nestala svaka dilema oko pobednika. Igrao je samo jedan tim, Arsenal je davao golove, a Kristal Palas uporno polazio sa centra – 5:0.

Domaćin je stigao do vođstva već u 11. minutu. Korner je izveo Rajs, a Gabrijel je glavom matirao golmana Kristal Palasa. Prednost Arsenala je duplirana u 37. minutu. Henderson je tada zatresao svoju mrežu, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Arsenal je pitanje pobednika definitivno rešio posle sat vremena igre. Bio je to kontranapad: Gabrijel je vukao loptu, uposlio Trosara, koji nakon driblinga pogađa mrežu Palasa za 3:0.

U sudijskoj nadoknadi viđena su još dva gola, prvo je Martineli u 94. pogodio za 4:0, da bi isti igrač nekoliko trenutaka kasnije opet zatresao mrežu rivala.

Arsenal se ovom pobedom popeo na treću poziciju. Izabranici Mikela Artete imaju 43 boda, koliko ima i Aston Vila, ali "tobdžijama" bolja gol razlika trenutno donosi treće mesto. Na istom broju bodova je i Mančester siti, koji ima meč manje, a trenutno drži drugu poziciju. Kristal Palas je na 14. mestu sa 21 bodom.

Arsenal je ovim trijumfom prekinuo seriju od četiri uzastopna meča bez pobede.