Kao da povrede nije ni bilo: Kevin De Brujne doneo trijumf šampionu protiv Njukasla

13.01.2024 20:30
Fudbaleri Mančester sitija, Kevin De Brujne i Rodri Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Fudbaleri Mančester sitija, Kevin De Brujne i Rodri

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Njukasl na "Sent Džejms Parku" nakon preokreta 3:2 (1:2) u 21. kolu engleske Premiejer lige. Glavnu ulogu je imao Kevin De Brujne koji je nakon ulaska sa klupe upisao pogodak i asistenciju.

"Građani" su doživeli veliki peh jer je već u osmom minutu Ederson morao da napusti igru zbog povrede, a umesto njega je ušao Stefan Ortega. Ekipi Pepa Gvardiole to nije smetalo da vremenom pojačava pritisak. Nagrada je stigla u 26. minutu kada je Bernardo Silva vrhunski petom sproveo loptu u mrežu Martina Dubravke.

Prednost nije trajala dugo jer su "svrake" preko kontra napada i Aleksandera Isaka stigle do izjednačenja u 35. minutu. Nije prošlo ni punih 120 sekundi, a gotovo identičan kontra napad je viđen ponovo. U ulozi egzekutora se ovog puta našao Entoni Gordon i tako doneo preokret domaćinu.

Nakon što je pauzirao punih pet meseci, Kevin De Brujne se vratio protiv Hadersfilda u FA kupu, a danas je upisao i premjerligaški povratak. Belgijanac je u igru ušao u 69. minutu, a svega pet minuta kasnije je postigao pogodak za izjednačenje! Mančester siti je u potpunosti preuzeo inicijativu nakon toga, dok su igrači Njukasla izgledali premoreno. De Brujne je ponovo pokazao klasu u 91. minutu. Fantastična lopta je pronašla Oskara Boba koji je driblingom izbacio Dubravku i postigao pogodaka za pobedu.