(VIDEO) Raspucali se Kol Palmer i Madueke, ali Čelsi nije bez stresa mogao da pobedi Luton

30.12.2023 15:29
Kol Palmer bio je dvostruki strelac za Čelsi Tanjug/AP Photo/Alastair Grant
Kol Palmer bio je dvostruki strelac za Čelsi

Raspucali su se mladi reprezentativci Engleske Kol Plamer i Čukvunonso Noni Madueke, pa je Čelsi (nije moglo bez stresa) dobio jedan meč. U Lutonu je bilo 2:3 (0:2) za londonski klub koji je posle oktobra (Fiulam, Barnli) drugi put u sezoni vezao dva trijumfa u Premijer ligi.

Kada su počele da se ređaju prilike Galagera i Palmera u uvodnim minutama, činilo se da će se još jednom ponoviti meč Čelsija koji su više obeležili promašaji nego golovi. Međutim, "plavci" su u Lutonu nadmoć i odličnu igru iz tranzicije ipak uspeli do poluvremena da krunišu sa dva pogotka.

Palmer je pogodio u 12. minutu posle kardinalne greške Kabora, koji mu je bukvalno dodao loptu na 15 metara, a sjajni mladi reprezentativac levicom pogodio suprotan ugao.

Domaćin je preko Barklija imao priliku da izjednači, da bi u 37. minutu Madueke sjajnim pogotkom završio polukontru. Svi su očekivali da će iskosa sa desne strane povući loptu unutra na jaču levu nogu, ali uzdanica mlade selekcije Engleske je uradio suprotno i desnom nogom pogodio bliži gornji ugao.

Kol Palmer je bio svakako igrač utakmice i da nije postigao svoj drugi gol na meču, kada je dobar pas Džeksona pretvorio u vođstvo od 3:0.

Gosti iz Londona ipak nisu meč uspeli da završe bez primljenog gola i stresa. Đorđa Petrovića matirao je Ros Barkli u 80. minutu posle kornera, a da bi Elijah Adebajo šest minuta kasnije vratio domaćina u igru! Ipak, gosti su uspeli da se odbrane i vežu dve "trojke".

Čelsi je ovim trijumfom ostao 10. na tabeli Premijer lige, ali od Totenhema koji je na petom mestu deli ih osam bodova.