11.03.2023 20:31
Minimalac Mančester sitija na "Selhurst parku": Haland sa penala doneo tri boda Gvardioli Tanjug/AP Photo/David Cliff

Fudbaleri Mančester sitija su pogotkom Erlinga Halanda sa bele tačke uspeli da dođu do trijumfa na gostovanju Kristal Palasu u okviru 27. kola engleske Premijer lige.

Veliku glupost je napravio ofanzivac domaćih, Majkl Olis, kada je u 78. minutu u svom šesnaestercu oborio Ilkaja Gundogana, što nije promaklo sudiji Robertu Džonsu koji je odmah dosudio najstrožu kaznu.

Odgovornost je preuzeo Norvežanin i bio siguran, pošto je poslao Visentea Guaitu u jednu, a loptu u drugu stranu gola i na taj način se iskupio za promašaj u prvom poluvremenu.

Pomenuta šansa bila je najveća koju je Siti imao pre panala. Fil Foden je proigrao Halanda, a ovaj loše zahvatio loptu i poslao je daleko preko gola.

Kasnije je priliku imao i Hulijan Alvarez pri rezultatu 0:0. Argentinac se sjajno u prijemu oslobodio Luke Milivojevića, ali nije bio dovoljno precizan.

Ipak, jedanaesterac je doneo pobedu Pepu Gvardioli i održao ga u trci za šampionsku titulu.