Ovo je "Teatar snova": Prvenac Hojlunda i veliki preokret Mančester junajteda

26.12.2023 23:00
Fudbaler Mančester junajteda, Rasmus Hojlund Tanjug/AP Photo/Dave Thompson
Fudbaler Mančester junajteda, Rasmus Hojlund

"Teatar snova" je ime koje je Ser Bobi Čarlton dao popularnom "Old Trafordu". Tako su sanjali igrači i navijači preokret protiv Aston Vile kada su gubili 2:0 na poluvremenu, a san je postao java. Na kraju pobeda Mančester junajteda 3:2 (0:2) u 19. kolu Premijer lige.

Znatno bolje je utakmicu otpočeo tim Unaija Emerija. Gosti iz Birmingema su u 21. minutu stigli do prednosti preko Džona Megina, a svega pet minuta kasnije je Leander Dendonker uvećao vođstvo. Činilo se da se "crvenim đavolima" sprema novi poraz i novi pad na tabeli.

Ipak, "lavovi" su se povukli u drugom poluvremenu, što je bila kobna greška. Alehandro Garnaćo je već u 50. minutu drugog dela igre smanjio na 2:1, ali je njegov pogodak poništen nakon reakcije iz VAR sobe. Ipak, napredna tehnologija nije reagovala u 59. minutu kada je Argentinac ponovo zatresao mrežu, a asistenciju upisao Markus Rašford.

Namirisao je domaćin priliku za potpuni povratak u meč i vrlo brzo je ugrabio. Ponovo se Garnaćo našao na pravom mestu u 71. minutu i ponovo je savladao Emilijana Martineza. Sve je bilo na strani Junajteda u tom trenutku. Igrao se 82. minut kada je nakon gužve u kaznenom prostoru Rasmus Hojlund reagovao odlično i postigao svoj prvi gol u Premijer ligi.

Mančester junajted se nakon ove pobede nalazi na šestoj poziciji sa 31 bodom, dok je Aston Vila ostala na trećem mestu sa 39.