16.12.2023 18:06
Đorđe Petrović sačuvao gol u rutinskoj pobedi Čelsija protiv Šefilda, Kristal Palas šokirao Mančester siti, meč Bornmuta i Lutona prekinut Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Fudbaleri Čelsija pobedili su Šefild 2:0 (0:0) u 17. kolu engleske Premijer lige.

Ovaj duel ima poseban značaj za sve ljubitelje fudbala na ovim prostorima, budući da je po prvi put u karijeri, srpski golman Đorđe Petrović, od starta branio za  Čelsi.

Za londonski klub golove su postigli Kol Palmer u 54. i Nikolas Džekson u 61. minutu, dok je Petrović bio odličan, nije grešio u dodavanjima, ali nije ni imao previše posla.

Ekipa Kristal Palasa napravila je veliko iznenađenje i uspela je da izbori remi sa Mančester sitijem - 2:2 (1:0).

Siti je poveo golovima Džeka Griliša i Rika Luisa, ali je Palas uspeo da se vrati u samom finišu meča, Žan-Filip Mateta je smanjio na 2:1, a bod "orlovima" doneo je Majkl Olise sa bele tačke u petom minutu sudijske nadokande.

Ne toliko lepe scene videli smo na meču Bornmut - Luton koji je prekinut i nije nastavlje. Pri rezultatu 1:1, u 61. minutu na terenu se srušio kapiten gostiju, Tom Loker, a kako javljaju mediji iz Engleske, on je van životne opasnosti i u svesnom stanju.