(VIDEO) Spektakl u Lutonu, sedam golova i pobeda Arsenala u režiji Rajsa u dubokoj nadoknadi!

05.12.2023 23:37
Fudbaler Arsenala Deklan Rajs Tanjug/AP Photo/Ian Walton
Fudbaler Arsenala Deklan Rajs

U drugoj utakmici 15. kola Premijer lige, sastali su se Luton i Arsenal. Navijači oba tima imali su prilike da uživaju u jednom pravom spektaklu i meču od sedam golova, gde su se na kraju, ipak više radovali gosti iz Londona - 4:3 (2:1).

Iako je inicijativa bila uveliko na strani "tobdžija", kao i rezultat na poluvremenu, ekipa sa začelja tabele, došla je do preokreta golovima Adebaja i Barklija početkom drugog dela igre (3:2). Samo da bi Haverc u 60. minutu poravnao na 3:3.

Od tog trenutka gotovo do poslednjeg zvižduka sve se odvijalo na polovini domaćeg tima. Arsenal je krenuo u potpunu ofanzivu, pretio sa svih strana, ali nikako nije mogao da savlada sjajnog Kaminskog na golu Lutona. Sve do duboke nadoknade i pogotka Rajsa.

Sudija je produžio utakmicu na šest minuta, ali je zbog brojnih prekida, dao još tračak nade gostima, koji u samom finišu uspeli da dođu do vredna tri boda. U gotovo poslednjem napadu, Odegard je poslao loptu u šesnaesterac Lutona, a najvišu u skoku bio je vezista Arsenala za erupciju oduševljenja na tribinama gde su se nalazili gostujući navijači. Na kraju, 4:3 za Arsenal i 36. bod na tabeli.