Kada Siti igra derbije, nikada nije dosadno: Goleada na Etihadu bez pobednika

03.12.2023 19:30
Džek Griliš i Đovani Lo Selso na meču Mančester sitija i Totenhema Guliver/AP Photo/Dave Thompson
Džek Griliš i Đovani Lo Selso na meču Mančester sitija i Totenhema

Kada Mančester siti igra derbije ove sezone, znamo da nas ne očekuje dosadna utakmica. Tako je bilo i ovog popodneva gde su "građani" odigrali nerešeno sa Totenhemom 3:3 (2:1).

Gosti iz Londona su već u 6. minutu stigli do prednost nakon sjajnog kontra napada. Hjun Min Son je ponovo bio strelac protiv Mančester sitija. Međutim, svega 180 sekundi kasnije reprezentativac Južne Koreje je smestio loptu u svoju mrežu i pripisan mu je autogol nakon šuta Erlinga Halanda. Do kraja prvog dela igre, tim Pepa Gvardiole je stigao i do preokreta pogotkom Fila Fodena koji je iskorisio dodavanje Hulijana Alvareza.

Nastavio je Siti da dominira i u drugom poluvremenu. Imao je posed i prilike da uveća prednost, ali im to nije pošlo za rukom. Upravo zato je i stigla "kazna" u 69. minutu kada je Son asistirao Đovaniju Lo Selsu. Džek Griliš je ponovo doneo prednost u 81. minutu i činilo se da će aktuelni šampion upisati novu pobedu ali je Dejan Kuluševski je u 90. pogodio za konačnih 3:3.

Ekipa sa Etihada je sada pala na treće mesto na tabeli sa 30 osvojenih bodova, dok Totenhem zauzima peto mesto sa 27.