Njukasl odbranio "Sent Džejms park" od "crvenih đavola": Gordon prekinuo niz Mančester junajteda

02.12.2023 23:04
Fudbaler Njukasla, Entoni Gordon, postiže gol za pobedu Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP
Fudbaler Njukasla, Entoni Gordon, postiže gol za pobedu

Gordon je postigao šesti gol, u ovoj sezoni, odnosno četvrti poislednja dva meseca. Ima i pet asistencija na svom kontu.Fudbalerima Njukasla definitivno leži Mančester junajted, u poslednje vreme, jer ih slavniji i trofejniji engleski klub nije pobedio ni u četvrtom zaredom prvenstvenom duelu na domaćem terenu. I ne samo to, crno-beli su dobili derbi 14. kola Premijer lige - 1:0 (0:0), o istom trošku preskočivši gostujući tim na tebeli najatraktivnije lige na svetu.

Sasvim zasluženo, pošto su od početka bili ofanzivniji i konkretniji tim, sa čak 22 šuteva prema golu naspram mršavih osam ekipe sa "Old Traforda". Jeste se domaćin malo povukao posle iznuđene promene na gol liniji, pred kraj susreta, ali je znao kako da se sačuva, pošto je već jednim šutem srušio Junajted.

Klučni trenutak dogodio se u 55. minutu, kada je Entoni Gordon, na aistenciju Kirana Tripijera smirenim šutem zabio loptu u donji levi ugao mreže. To mu je šesti gol, u ovoj sezoni, odnosno četvrti poislednja dva meseca, a ima i pet asistencija na svom kontu.

Rival je tek u finišu bio konkurenta, ali mu nisu uspeli ti mahniti pokušaji da izboksuju izjednačenje, posle niza od tri pobede u PRL, čak ni kada je Hari Megvajer iskoristio šansu u "minut do 12". Zato što je njegov pogodak pšoništen zbog ofsajd polođaja.