Totenhem vezao treći premijerligaški poraz: I Aston Vila očerupala "pevce"

26.11.2023 17:20
Fudbaleri Totenhema i igrači Aston Vile u derbiju 13. kola Premijer lige Tanjug/(AP Photo/Kirsty Wigglesworth)
Fudbaleri Totenhema i igrači Aston Vile u derbiju 13. kola Premijer lige

Fudbaleri Totenhema nastavili su da lutaju tamnim rezultatskim vilajetom u Premijer ligi, pošto su posle poraza od Čelsija i Vulverhemptona, u poslednja dva kola, izgubili i domaćinski duel sa Aston Vilom - 1:2 (1:1). U isto vreme, ekipa iz Birmingema nastavila je tamo gde je stala protiv Fulama, pa je sada poziciju iznad "pevaca" na tabeli (4), sa istim bodovnim skorom kao trećeplairani Liverpul.

Početak meča nije slutio takav rasplet, jer je tim iz Londona na vreme poveo, pošto je Đovani lo Selso u 22. minutu, sjajnim šutem ivice šesnaesterca, doneo prednost Sparsima. Međutim, ekipa Angea Postekoglua je po već viđenom scenariju dozvolila da rival preokrene stvari u svoju korist.

Poništeni gol Olija Votkinsa (24), zbog milimetarskog ofsajda, nagovestio je ono što će se dogoditi u nastavku. Gosti su pre pauze uspeli da vrate ravnotežu, pošto je u sedmom minutu nadoknade mrežu zatresao Pau Tores.

Na preokret ekipe Unaija Emerija čekalo se do 61. minuta. Juri Tilemans je proigrao Olija Votkinsa, ovaj se odlično snašao i sa nekih 13-14 metara poslao loptu u malu mrežu.

U međuvremenu, Totenhemu nisu priznata dva gola. Oba puta je nesuđeni junak bio Hjeong Min Son, ali je igrač iz Južne Koreje u obe situacije bio u nedozvoljenoj poziciji. Isti igrač je i u nadoknadi propustio ogromnu šansu da donese makar bod svom timu.