"Osmica" na "Stamford Bridžu": Kol Palmer "oteo" pobedu bivšem klubu

12.11.2023 19:37
Fubaleri Čelsija se raduju ali ne zadugo Twitter/Chelsea FC
Fubaleri Čelsija se raduju ali ne zadugo

Derbi 12. kola Premijer lige je u potpunosti opravdao očekivanja jer je viđena prava goleada na "Stamfrod Bridžu". Na kraju se meč Čelsija i Mančester sitija završio bez pobednika 4:4 (2:2).

Na samom početku utakmice je delovalo da ćemo gledati još jedno taktičko nadmudrivanje dva trenera i da meč dva tima iz "velike šestorke" biti nešto sporijeg tempa. Ipak, to nije bilo tako. Haland je prvo sa "bele tačke" doneo prednost Sitiju u 25. miuntu, a Čelsi je za svega 12 minuta preokrenuo golovima Tijaga Silve i Rahima Sterlinga. Pred sam odlazak na odmor, Manuel Akanđi je iskoristio centaršut Bernarda Silve i tako zaokružio ludnicu iz prvih 45 minuta.

Erling Haland je odmah na startnu drugog poluvremena ponovo doveo "građane" u vođstvo, a Nikolas Džekson je poravnao na 3:3 nakon odbitka u 67. minutu. Činilo se da je će to biti i konačan rezultat. Da su obe ekipe ostale bez goriva. Međutim to nije bio slučaj sa Rodrijem. Španac je naleteo na odbijenu loptu na 20 metara i upito šut ka golu. Lopta je zakačila nekoga na putu do mreže i tako prevarila Roberta Sančeza koji je bio nemoćan.

Meč je bio produžen osam minuta, što je bilo dovoljno da Kol Palmer realizuje jedanaesterac u 95. minutu i tako donese bod "plavcima" u derbiju kola. Mančester siti je zadržao lidersku poziciju i ima 28 osvojenih bodova, dok se Čelsi nalazi na 10. mestu sa 16.