04.11.2023 21:04
Malo pravog fudbala, jedan gol i Njukaslova pobeda nad Arsenalom: Gordon utišao "tobdžije" Tanjug/Owen Humphreys/PA via AP

Njukasl je dugo redovno izlazio kao gubitnik iz fudbalskih okršaja sa Arsenalom, ali su se vremena promenila, jer je trener "svraka", Edi Hau, našao žicu londonskom timu. Prateći njegovu taktiku, ekipa je prošle sezone dobila duel sa svom terenu i ostala neporažena na "Emiratima", da bi večerašnjim trijumfom nastavila taj pozitivan trend - 1:0 (0:0).

Neće domaći navijači pamtiti meč po lepoj igri svojih ljubimaca, neće ni po blistavoj partiji gostiju, jer su se i jedni i drugi utopili u fizikalisanje, trku, strku i međusobno "batinjanje", ali kao i uvek na kraju se pamti samo rezultat. A njega je odredio Entoni Gordon, reagujući munjevito na jedan odbitak u 64. minutu.

Nema nikakve koristi Mikelu Arteti, njegovim izabranicima ni bilo kom iz Arsenala ni da lamentira na više diskutabilnih odluka glavnog sudije Stjuarta Atvela, ma koliko su u nekim situacijama zaista bili uskraćeni za ispravnije izbore delioca pravde. Prosto, takve stvari idu u rok službe, mnogo će biti zanimljivija interna analiza podatka da su "tobdžije" ispalile tek jedan hitac u okvir gola za 90 minuta.

Istina, ni Njukasl se nije ofanzivno proslavio (2), ali je imao sreću da jedan od tih šuteva završi u mreži. Samo nekoliko dana posle ubedljive eliminacija Mančester junajteda u Liga kupu.