pre 3 minuta 17: 35
Atalanta sa Sarijem ponovo menja kurs: Vrte se ista trenerska imena u Seriji A
Italijanski fudbal ovog leta ponovo potvrđuje staro pravilo koje glasi da treneri odlaze i dolaze, ali imena ostaju ista.
Tanjug/(AP Photo/Dave Thompson
Teško da se iko usudio da se opkladi na Bornmut protiv Mančester sitija, jer jedan od trenutnih kandidata za ispadanje iz Premijer lige ni u čemu ne može da se poredi i trka sa aktuelnim prvakom Engleske i Evrope, pa opet je pitanje koliko je bilo kladioničarskih tiketa baš sa prognoziranom "šesticom" ekipe sa "Itihada" u meču pred njihovim pristalicama - 6:1 (3:0).
Za one koji su direktno ili, na primer, u direktnom prenosu na Areni sport pratili tu igru "mačke i miša" takav epilog je najdoslovniji mogući prikaz odnosa snaga, mada je bilo faza kada su "građani" peške odrađivali posao.
Da sve bude impresivnije, ekipa Žozepa Pepa Gvardiole slavila je bez da se Erling Haland upisao u strelce, iako se drugoplasirani u nedavnom izboru za najboljeg fudbalera na svetu prošle sezone trudio da dodatno osigura vodeću poziciju na listi premijerligaških lidera.
U njegovom "odsustvu" istakli su se Bernardo Silva i Žeremi Doku. Portugalac kao strelac dva gola - jednog u 33. minutu, na kraju akcije u kojoj je glavu reč vodio Doku, a drugog u 84. minutu, na kraju kontranapada i na asistenciju pomenutog fantastičnog Belgijanca.
Drugi je načeo autsajdera, posle duplog pasa udarcem uz desnu stativu (30) i još jednim nameštenim pogotkom - Filu Fodenu, kada je pasom doveo saigrača u situaciju da iz prve savlada nemoćnog golmana (64).
Između minijatura Dokua i Silve rivala su "zakucavali" još Manuel Akandži (37), kada je telom skrenuo loptu upućenu od strane klupskog kolege i zbunio gostujućeg čuvara mreže, te Natan Ake u samom finišu meča, uz podršku Oskara Boba (88).
Pogodak Luisa Sinistere za 4:1 nije ništa mogao da poremeti u pobedničkom maršu Sitija, samo je doneo bezgraničnu radost autoru utešnog gola, jer nema malo fudbalera čast da plavi Mančester vrati na centar.
Premijer liga, 11. kolo
subota
Fulam - Mančster junajted 0:1 (0:0)
/Fernandeš 90+1/
Brentford - Vest Hem 3:2 (1:2)
/Mope 11, Mavropanos 55ag, Kolins 70 - Kudus 19, Boven 26
Barnli - Kristal Palas 0:2 (0:1)
/Šlup 22, Mičel 90+4/
Everton - Brajton 1:1 (1:0)
/Mikolenko 7 - Jang 84ag/
Mančester Siti - Bornmut 6:1 (3:0)
/Doku 30, Silva 33, 84, Akandži 37, Foden 64, Ake 88 - Sinistera 74/
Šefild Junajted - Vulverhempton 2:1 (0:0)
/Arčer 72, Norvud 90+10pen - Belegard 89/
Njukasl - Arsenal 18:30 (A3P)
nedelja
Notingem Forest - Aston Vila 15:00 (A1P)
Luton - Liverpul 17:30 (AS1)
ponedeljak
Totenhem - Čelsi 21:00 (A1P)
Među zvanicama su bili Mark Zuckerberg, David Ellison, Scott Bessent, kao i članovi Trumpove porodice. Komentator tokom borbi bio je popularni podkaster Joe Rogan.
FIFA je u budžetu predvidela rekordne prihode za Svetsko prvenstvo u Severnoj Americi.
Otvaranje Svetskog prvenstva u fudbalu gledalo je 1,2 milijarde, prokazuju prve procene. To je deset puta više nego što je bila gledanost finala Super Bowla koji pratilo 125,6 miliona gledalaca.
Sledi početak FIFA Svetskog prvenstva u fudbalu, ali za Comcast Corp. Telemundo ono je u pripremi već više od dve godine.
Svetsko prvenstvo u fudbalu često se naziva najvećim sportskim događajem na planeti. Međutim, u SAD se ne doživljava tako.
19.05.2026 11: 57
Trener Arsenala ne skriva koliko bi voleo da Mančester siti večeras definitivno ispadne iz šampionske trke.
19.05.2026 11: 20
Ostala su još dva vrlo važna meča 37. kola prvenstva Engleske u fudbalu.
12.04.2026 08: 22
Trener Arsenala svestan koliko toga bi njegov tim mogao da proćerda u završnici dva takmičenja.
08.01.2026 08: 59
Antoin Semenjo sinoć doneo trijumf Bornmutu, danas na lekarskim pregledima u Sitiju.
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 11h
YouTube
pre 12h
pre 3 minuta 17: 35
Italijanski fudbal ovog leta ponovo potvrđuje staro pravilo koje glasi da treneri odlaze i dolaze, ali imena ostaju ista.
pre 52 minuta 16: 46
Ekipa ih Roterdama dovela trenera koji im je vratio titulu 2017. godine.
pre 1 sat 16: 14
Britanski mediji pišu da Totenhem pomno prati situaciju oko srpskog napadača u Juventusu.
pre 1 sat 15: 58
Četvrto odeljenje Pokrajinskog suda u Valensiji, osudilo je fudbalera zbog krivičnog dela seksualnog napada i nanošenja povreda.
Ostavite komentar