Medi(Son) za novu pobedu Totenhema: "Spursi" ljubomorno čuvaju prvo mesto

27.10.2023 23:02
Medi(Son) za novu pobedu Totenhema: "Spursi" ljubomorno čuvaju prvo mesto Twitter/SpursOfficial

Ekipa Totenhema je pobedila Kristal Palas na gostovanju 2:1 (0:0) i tako ostala na vodećoj poziciji na tabeli i nakon 10. kola Premijer lige.

Delovalo je da će tim Angelosa Postekoglua teško probiti bedem domaćina, te se na pauzu otišlo bez golova. U drugom poluvremenu je Totenhem krenuo znatno agresivnije ka golu protivnika što je rezultovalo autogolom Džoela Vorda u 53. minutu. Loptu je u šesnaesterac poslao Medison, a štoper je nespretno poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Iako je bio gotovo nevidljiv u prvom poluvremenu, Hjun Min Son se na kraju upisao u strelce jer je iskoristio asistenciju Brenan Džonsona u 66. minutu. Džordan Aju je dao nadu "orlovima" pogotkom u 94. minutu, ali je bilo prekasno da klub sa Selhurst Parka stigne do boda.

"Spursi" su na prvom mestu u Premijer ligi sa 25 osvojenih bodova, a Kristal Palas je ostao na 11. poziciji sa 12 poena.