08.10.2023 17:04
Tri meča, tri remija: Liverpul i Njukasl preokrenuli rezultat pa ispustili pobede, Aston Vila i Vulvsi takođe podelili "plen" Tanjug/AP Photo/Alberto Pezzali)

U današnjem dnevnom premijerligaškom terminu odigrane su tri utakmice i nijedna nije imala pobednika, a najveći gubitnici su fudbaleri Liverpula i Nujukasla, pošto su i jedni i drugi jurili minus, izašli iz njega, pa ipak ostali bez kompletnog bodovnog plena.

Crveni su na terenu Brajtona hteli da se izvade za poraz od Totenhema u prethodnomm kolu, ali nisu uspeli - 1:2 (1:2). Matirani su već u 20. minutu, kada je Simon Adingra došao do lopte na rivalovoj polovini, posle greške odbrane gostiju, a onda rutinski savladao Alisona. Mohamed Salah je za samo šest minuta preokrenuo tok bitke, pošto je najpre iskoristio dodavanje Darvina Nunjeza (40), a potom iskoristio penal (45+1).

Činilo se da je Egipćanin završio stvar za četu trenera Jirgena Klopa, međutim u Brajtonu su mislili drugačije, pa je Luis Dank, posle centaršuta is slobodnjaka, iz 16 metara, doneo izjednačenje (78).

Njukasl je prošao isti scenaro na stadionu Vest Hema - 2:2 (1:0): Tomaš Souček je na asistenciju Emersona doneo rano vođstvo londonskom timu (9), Aleksandar Isak je kao dupli strelac oživeo "svrake" (u 57. minutu posle prekida, u 62. uz pomoć Tripijea), da bi ih Mohamed Kudus (89) definitivno spustio na zemlju. Posle tri vezane pobede bez primljenog pogotka u Premijer ligi i strašnog trijumfa nad Pari Sen Žermenom u Ligi šampiona.

Remizirali su i Vulverhempton i Aston Vila - 1:1 (0:0), a oba pogotka su viđena u drugom delu. Hvang He Čan je doneo prednost domaćim Vulvsvima, na asistenciju Neta (53), dok je Pau Tores, na asistentciju Votkinsa, pogodio za egal (55).