Minimalna pobeda Mančester junajteda: Barnli pao posle jednog centaršuta

23.09.2023 23:36
Minimalna pobeda Mančester junajteda: Barnli pao posle jednog centaršuta Tanjug/Richard Sellers/PA via AP)

U zadnjem meču sa subotnje liste utakmica Premijer lige, fudbaleri Mančester junajteda savladali su kao gosti Barnli, jednim ali vrednim golom na isteku prvog poluvremena - 0:1 (0:1).

Iskreirali su ga Džoni Evans i Bruno Fernandes u 45. minutu. Iskusni štoper je svoju debitantsku povratničku partiju obeležio asistencijom, a Portugalac je njegovu dugu loptu sa desne strane, volejom pretvorio u trijumf.

Treća pobeda u šest kola novog izdanja prvenstva nije, međutim, ispraćena kvalitetnim fudbalom, naprotiv izabranici Erika ten Haga nisu oduševili. Ali su barem napravili željeni rezultat posle dva vezana poraza u domaćoj eliti i Bajerna u Ligi šampiona. Uz jedan opravdano poništen gol, zbog ofsajda.

Domaćin je imao svoje šanse, pre svih Zeki Amduni, međutim terenska inicijativa u nastavku mu nije vredela kada je zatajila realizacija. Zato i dalje ima samo jedan bod u prvenstvu.