Još je dan preokret Liverpula: "Redsi" plesali po notama Salaha

16.09.2023 15:30
Još je dan preokret Liverpula: "Redsi" plesali po notama Salaha Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Očajno prvo i sjajno drugo poluvreme ekipe Jirgena Klopa.

Liverpul je na gostovanju Vulverhemptonu upisao četvrtu pobedu u 5. kolu Premijer lige, iako se posle prvog poluvremena činilo da "redsi" nemaju dan i da će na "vrućem" terenu doživeti prvi poraz u sezoni.

Ali, Liverpul je plesao po notama Mohameda Salaha. Egipćanin se nije upisao u strelce, ali je zabeležio tri asistencije.

"Crveni" su pobedili 3:1 (0:1), posle preokreta u drugom poluvremenu, a ništa nije nagoveštavalo novi trijumf Klopovog tima posle prvih 45 minuta. Liverpul je igrao loše i već od sedmog minuta gubio, jer je Hvang He Čan uspeo da zatrese mrežu gostujućeg tima. Domaćin je imao još nekoliko prilika, međutim nije uspeo da uveća prednost.

Već od uvodnih minuta drugog poluvremena bilo je jasno da će "redsi" krenuti silovito kao golu rivala, a u 55. je uspeo da izjednači preko Kodija Gakpa. Dugo je Liverpul lomio odbranu Vulvsa, da bi je konačno slomio preko Endriju Robertsona u 85. i Hervija Eliota u 90. minutu.

Liverpul je trenutno prvi, ima bod i utakmicu više od Mančester siti, koji meč 5. kola igra protiv Vest Hema.