Siti ubedljivo pobedio Bornmut i smanjio bodovnu razliku za Arsenalom

25.02.2023 20:27
Siti ubedljivo pobedio Bornmut i smanjio bodovnu razliku za Arsenalom Tanjug/AP Photo/David Cliff

Fudbaleri Mančester sitija opravdali su ulogu favorita protiv Bornmuta u gostima i sa 4:1 (3:0) zabeležili ubedljivu pobedu u 25. kolu Premijer lige.

Posle remija sa Notingem Forestom u prethodnoj rundi (1:1), izabranici Pepa Gvardiole večeras ništa nisu hteli da prepuštaju slučaju. Ulog je titula, koju Arsenal preti da otme, a nakon trijumfa na "Vitaliti" stadionu, "građani" su smanjili razliku na tabeli sa ekipom iz Londona, koja sada ima dva boda više (57) i utakmicu manje od najbližeg pratioca.

Aktuelni šampion Engleske od starta je zagospodario terenom i pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu, kada je pogotcima Fodena, Halanda i Alvareza stekao tri gola prednosti. U nastavku susreta Siti malo oborio intenzitet, ali je i dalje težište igre bilo na polovini Bornmuta, koji je u 51. minutu kapitulirao po četvrti put i to autoglom Mefama.

Od tog trenutka, gosti su smanjili tempo, a Gvardiola je dao šansu ostalim igračima sa manjom minutažom, kako bi odmorio nosice igre za izazove u Kupu protiv Bristola i Njukasla u domaćem prvenstvu. To činjenicu iskoristili su rivali, koji se bore za opstanak, a u finišu utakmice stigli su do počasnog gola preko Lerme

Gol veziste dao je krila domaćinu, koji je u poslednjih 10ak minuta pokušao da zabeleži još koji pogodak i na taj način osvetli obraz pred svojim navijačima, ali nije bilo raspoloženih strelaca.