Liga 1

Lil pobedio Brest nakon preokreta i nastavio borbu za Evropu

24.02.2023 23:05
Lil pobedio Brest nakon preokreta i nastavio borbu za Evropu Tanjug/Jose Fonte

Nakon tesnog poraza od Pari Sen Žermena u prethodnom kolu (4:3), Lil se brzo vratio na pobednički kolosek, a u 25. rundi francuskog prvenstva savladan je Brest nakon preokreta 2:1 (0:1).

Gosti su do vođstva stigli u osmom minutu, autogolom Djala, da bi preokret u drugih 45 minuta režirali Dijakite i Ribeiro. Lil je na ovoj utakmici u poptunosti kontrolisao dešavanja na terenu, čemu osim poseda (70 odsto), govori i odnos šuteva ka golu rivala (18-3).

Iako je imao terensku inicijativu i u prvom delu igre, domaćin nije stvorio toliko puno prilika, da bi u drugom poluvremenu najzad slomio otpor ekipe Erika Roja. Najpre je Dijakate u 60. minutu poravnao rezultat posle asistencije Žegrova, a konačnih 2:1 postavio je Ribeiro 10. minuta pred kraj utakmice.

Lil je na taj način stigao do 44. boda na tabeli i nastavio borbu za mesta koja vode u Evropu, dok je Brest ostao na 20. bodu i nema sumnje da ga do kraja sezone očekuju velike bitke kako bi zadržao elitni status.