Liga 1

Marsej krenuo iz minusa, pa odneo ceo "plen": Rems loše prošao na gostovanju

12.08.2023 19:19
Marsej krenuo iz minusa, pa odneo ceo "plen": Rems loše prošao na gostovanju Tanjug/AP Photo

U drugom meču prvog kola Lige 1, fudbaleri Marseja savladali su Rems na svom terenu, iako su prvo dospeli u rezultatski minus pa tek onda otišli u plus i pokupili sva tri boda - 2:1 (1:1).

Gosti su dali prvog strelca na utakmici, kada je Japanac Ito iskoristio dodavanje Maršala Munetsia iz Zimbabvea u 10. minutu duela pred velikim brojem gledalaca na "Velodromu".

Domaćem timu, međutim, nije trebalo puno vremena da izjednačanjem meč vrati na početak, a kreirali su ga senegalski asistent Ilman Ndaje i marokanski vezista Azedin Ounahi (23).

Takav tok događaja naterao je obe ekipe da daju sve od sebe ne bi li okrenule vodu na svoju vodenicu, ali se samo je još Portugalac Vitinja uspeo da zatrese mrežu i, uz prethodnu pomoć Senegalca Ismaila Sara, donese favoritu startno slavlje.

Marsej će na istom mestu za tri dana pokušati da nadoknadi minut iz Atine u revanš meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Panatinaikosa (0:1).