Preokret u Tuluzu: Marsej se raspucao u nastavku i odneo bodove

Izvor: Arena sport

19.02.2023 22:37
Preokret u Tuluzu: Marsej  se raspucao u nastavku i odneo bodove Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Tuluza na 17 mečeva u nizu nisu pobedili Olimpik Marsej u Ligi 1, a na poslednjih sedam su ostali bez bodova. U 24. kolu šampionata Francuske dočekali su neugodnog rivala,  prethodno, na Velodromu u 16. kolu, pretrpeli su najteži poraz rezultatom 6:1.

Neugodna tradicija se nastavila za Tuluz koji je dobro ušao u meč, rano poveo, ali je Marsej u nastavku krenu silovito, golovima Mbembe, Čengiz Undera i Tavaresa preokrenuo rezultat i na kraju slavio  3:2.

Dugu su gradili napad domaći fudbaleri na samom početku utakmice. Lopta je kružila od igrača do igrača, stigla do Mikela Deslera na levoj strani koji je uputio oštar centrašut po zemlji. Reagovao je u petercu gostiju Tijs Dalinga i poslao je u mrežu za 1:0.

Isti igrač je mogao u 18. minutu da  duplira prednost, ali nije dobro zahvatio odbitak u petercu nakon što je golman  Lopez odbranio šut Spiringsa sa 16 metara.

U 52. minutu Čensel Mbemba je natrčao na odbitak i poslao loptu pod prečku za 1:1. Malo kasnje, posle kornera sa leve strane, lopta je došla na drugu stativu, Čengiz Under je uhvatio volej i udarcem iskosa poslao loptu u suprotan ugao za 2:1.

Tačku na trijumf stavio je Nuno Tavares nakon solo prodora  u 78. minutu, a Onaivu u finišu ublažio poraz domaćina.