Endrik kritike Lion fudbal Real Madrid | Arena Sport
srb
najnovije
Liga 1

Endrik i njegovo večno prokletstvo: Brazilac ponovo na udaru kritičara

komentari (0)

Autor: TV Arena sport

11.03.2026 21:00
Endrik Credit: IPA, Independent Photo Agency / Alamy / Profimedia
Endrik

Ponovo je u centru kritika mlada brazilska zvezda i fudbaler Real Madrida koji trenutno nastupa na pozajminici u Lionu Endrik. Svaka utakmica kao da postaje javno suđenje za fudbalera koji je pod lupom medija još od adolescencije.

"Ne smeta mi što ne postižem golove, jer znam da će se stvari prirodno poboljšati. Samo treba da ostanem čvrst. Kritike se neće smanjivati, a moraću da ih trpim sve više i više." 

Ovim rečima je Endrik pokušao da stavi tačku na medijsku hajku još dok je počinjao da gradi ime u Brazilu. Već tada potpisan od strane Real Madrid, mladi napadač je počeo da živi pod ogromnim pritiskom, teretom koji ga danas ponovo sustiže u dresu Olimpika iz Liona.

"Niko ne treba da me sažaljeva niti da me tapše po glavi. Ponekad se pitam zašto se toliko medija fokusiralo na mene. Nisam to tražio", rekao je tada. Imao je samo 17 godina, a već je morao da zastane, udahne i mentalno se distancira od pritiska.

Javne kritike ovog mladog talenta prate od kada je stupio na fudbalsku scenu.

Danas je Endrik ponovo meta kritika. U Francuskoj je buka postala još glasnija: svaka njegova utakmica tumači se kao test. Kada odigra dobro – nastaje euforija. Kada podbaci – stižu razarajući naslovi.

Njegov trener, Paulo Foneska, stao je u njegovu odbranu posle meča protiv Lensa.

"Ne čitam štampu, ali sam video da je Endrik dobio ocenu dva. To je veoma nepravedno."

Poslednja medijska oluja podigla se posle utakmice protiv FC Pariza. Endrik je ušao sa klupe u poslednjih 25 minuta, ali njegova igra nije bila zapažena, nekoliko ishitrenih odluka, izgubljene lopte i šut koji je završio daleko od gola. To je bilo dovoljno da kritike ponovo eksplodiraju.

 

 

Problem nisu igre, već očekivanja

Paradoks je što brojke uopšte nisu loše. U prvih deset utakmica za Lion učestvovao je u devet golova (pet pogodaka i četiri asistencije).

Ipak, njegovi uspesi često se doživljavaju kao obaveza, dok se svaka greška predstavlja kao neuspeh. Od trenutka kada ga je Real Madrid potpisao kao tinejdžera, njegova karijera prati narativ "sledeće velike zvezde svetskog fudbala".

A to je teret koji retko koji igrač u njegovim godinama može lako da nosi.

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Ostavite komentar

Sport više nije zabava - ulazi u novu fazu finansiranja

Profesionalni sport više nije industrija zabave. Po strukturi prihoda i stabilnosti "cash flowa" sve više liči na infrastrukturu. Ipak, način na koji se finansira i dalje odražava logiku porodičnog vlasništva, a ne tržišta kapitala.

Lion slavio u Nantu, Endrik isključen: Šulc pogodio za tri boda

Liga 1

07.02.2026 23: 04

Lion slavio u Nantu, Endrik isključen: Šulc pogodio za tri boda

Fudbaleri Liona upisali su minimalnu, ali izuzetno vrednu pobedu na gostovanju Nantu, slavili su sa 1:0, u meču 21. kola Lige 1. Duel na "La Božuaru" odlučen je u prvom poluvremenu, a završnicu susreta obeležio je crveni karton Endrika, koji je domaćinu dao šansu za povratak u meč.