Rutinska pobeda Parižana u Troi: Mbape, Vitinja i Ruiz pogađali za tri boda

Autor: Mateja Petković

07.05.2023 22:32
Rutinska pobeda Parižana u Troi: Mbape, Vitinja i Ruiz pogađali za tri boda Tanjug/AP Photo/Aurelien Morissard

Fudbaleri Pari sen Žermena su rutinski slavili na gostovanju Troi 3:1 (1:0) u 34. kolu francuske Lige 1. Aktuelni šampion Francuske se na taj način odvojio na šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lans.

Izabranici Kristofa Galtijea su odlično otvorili meč i do vođstva su došli već u osmom minutu, kada se Kilijan Mbape odlično snašao pred protivničkim golom i pogodio za 1:0.

Prednost je duplirana u 59. minutu preko Vitinje. Marko Verati je uposlio omalenog Portugalca, kome se uz dosta sreče lopta odbila od koleno i završila u mreži.

Ipak, uspeli su domaći da smanje u 83. minutu, kada je Jade proigrao Havijera Šavalerina, a ovaj pogodio za 2:1, ali je slavlje Troe pokvareno tri minuta kasnije.

Igrao se 86. minut kada se Fabijan Ruiz upisao u strelce i tako postavio konačan rezultat - 3:1.

Podsetimo, u PSŽ je igrao bez povređenog Nejmara, a nije bilo ni suspendovanog Lionela Mesija.