Monako slavio u Anžeu: Golovin i Boadu doneli tri boda "kneževima"

Autor: Mateja Petković

07.05.2023 15:58
Monako slavio u Anžeu: Golovin i Boadu doneli tri boda "kneževima" Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Fudbaleri Monaka su u okviru 34. kola ostvarili trijumf na gostovanju Anžeu 2:1 (1:0) i na taj način održali nadu da mogu da obezbede kvalifikacije za Ligu šampiona.

Vodeći pogodak "kneževa" bio je ujedno i najlepši pogodak na meču. Bližio se kraj prvog poluvremena, a Vanderson je u 45. minutu odložio loptu za Aleksandra Golovina koji je fantastičnim udarcem sa 20 metara pogodio za 1:0.

Vođstvo je udvostručio Miron Boadu u 60. minutu. Tržali su kontru gosti, konkretno Jusuf Fofana, koji je potom proigrao Boadua, a ovaj rutinski poslao loptu u mrežu.

Utešni gol za Anže postigao je Abdala Sima u 64. minutu posle asistencije Himada Abdelija. Međutim, do kraja su gosti uspeli da održe prednost i upišu veoma važna tri boda.

U narednom kolu Anžer će gostovati Marseju, dok će Monako na svom terenu ugostiti Lil.