Liga 1

Preokret Marseja za dva minuta: Under i Sančez rastužili Okser

Autor: Mateja Petković

30.04.2023 22:38
Preokret Marseja za dva minuta: Under i Sančez rastužili Okser Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Marsej je  na "Velodromu" uz preokret trijumfovao nad Okserom 2:1 (0:1) u 33. kolu francuske Lige 1. Imali su gosti vođstvo na poluvremenu, ali su izabranici Igora Tudora u razmaku od 75. do 77. minutu postigli dva pogotka i zabeležili tri boda.

Okser je u 33. minutu poveo sa 1:0 i to na kakav način! Lopta je nakon odbitka došla do Birama Turea na nekih 20 metara od gola, a on ju je unutrašnjim delom stopala poslao iza leđa golmana Paua Lopeza.

Međutim, Marsej je u drugom poluvremenu za svega dva minuta uspeo da preokrene. Najpre je Jonatan Klaus uposlio Čengiza Undera, koji se dobro snašao i pogodio za 1:1 u 75. minutu, da bi samo dva minuta kasnije usledio i drugi gol.

Iskusni Čileanac, Alekis Sančez, je u 77. minutu iskoristio asistenciju Matea Genduzija i bio precizan za konačnih 2:1 i velika tri boda Olimpika.

Marsej je i dalje na drugoj poziciji i trenutno ima četiri boda i utakmicu više u odnosu na trećeplasirani Lans, dok se Okser nalazi na 14 poziciji sa 33 osvojena boda.