Preokret Liona u Strazburu: Lukeba i Kahere doneli tri boda Olimpiku

Autor: Mateja Petković

28.04.2023 22:52
Preokret Liona u Strazburu: Lukeba i Kahere doneli tri boda Olimpiku Guliver

Olimpik iz Liona je zabeležio trijumf na gostovanju Strazburu 2:1 (2:1) u 33. kolu francuske Lige 1. Sva tri pogotka postignuta su u prvom poluvremenu, a gost je svoje postigao u razmaku od četiri minuta.

Domaćin je dobro otvorio meč i do vođstva je došao već u 15. minutu. Žan-Rihner Belegar je uposlio iskusnog Morgana Sansona, koji se odlično snašao i pogodio za 1:0.

Međutim, gosti su uspeli da izjednače u 32. minutu preko Kastelja Lukeba, a potpuni preokret usledio je tri minuta kasnije.

Enrike se našao u ulozi asistenta u 36. minutu, kada je proigrao Maksensa Kaherea, koji je bio dovoljno pribran pred protivničkim golom i zatresao mrežu, pa tako doneo trijumf svom timu.

Baš kada je delovalo da će Lion uvesti meč u mirnu završnicu, strelac izjednačujućeg gola je zaradio isključenje. Lukeba je u drugom minutu nadoknade napravio grup prekršaj na sredini terena i zbog drugog žutog kartona je bio primoran da napusti teren.

Ipak, nije bilo dovoljno vremena da Strazbur dođe do izjednačenja, tako da su sva tri boda otišla u Lion.