Liga 1

25.04.2023 21:31
Umalo bruka Reala: Đirona pobedila 4:2, sva četiri gola za domaćina dao Kasteljanos Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Đerone napravili su veliko izenađenje i naneli ubedljiv poraz aktuelnom šampionu Evrope Real Madridu čime su ga gotovo sigurno izbacili iz šapnionske trke sa Barselonom - 4:2 (2:1).

Sva četiri gola za domaći tim dao je Valentin Kasteljanos koji je po dva puta bio strelac u prvom i drugom poluvemenu, dok prvi gol za goste iz Madrida postigao Vinisijus Žunior u 34. minutu kada je smanjio na 2:1, a Lukas Vaskez je u 85. ublažio poraz.

Argentinac je golove postizao u 12, 24, 46. i 62. minutu, igru je napustio deset minuta posle četvrtog pogotka, i njegov gogeterski učinak nakon ovog susreta iznosi 11 golova na 28 mečeva.

Madriđani, koji su na ovom susretu igrali bez najbojeg fudbalera Karima Benzeme i prvog golmana Tiboa Kurtoe, su tako ostali na 11 bodova zaostatka za vodećom Barselonom, a kako je do kraja LA lige ostalo svega sedam kola gotovo je izvesno da će Kataloncvi osvojiti titulu.

U drugom duelu današnjeg dana Osasuna je savladala Kadiz u gostima, a gol odluke je postigao Ruben Garsija u 62. minutu.