Lion upisao važnu pobedu: Lans nastavio lošu seriju

Autor: Sreten Ristić

12.02.2023 22:48
Lion upisao važnu pobedu: Lans nastavio lošu seriju Guliver

Fudbaleri Lansa nastavili sdu seriju loših rezultata, stigli su u Lion sa samo jednim osvojenim bodom na poslednja tri meča što je ukazivalo na pad forme tima koji je dugo bio najbliži pratioc vodećeg PSŽ-a.

Na teškom gostovanju upisali su novi poraz, Lion je slavio rezultatom 2:1, asistent i strelac odlučujućeg gola bio je Rajan Čerki.

Skoro svi najbolji strelci Lige 1 koji su se pojavili na terenu u 23. kolu bili se efikasni.

Kapiten Monaka Ben Jeder je dva puta pogodio protiv PSŽ-a, isti učinak imao Džonanatan Dejvid u trijumfu Lila protiv Strazbura (2:0). Rems je napunio mrežu Troa (4:0), a Balogun je  jednom matirao protivničku odbranu...

Lion je poveo protiv Lansa pogotkom Lakazeta sredinom prvog poluvremena. Rajan Čerki mu je odigrao loptu u prostor, a golgeter domaćina akciju krunisao vođstvom svojim 14 golom u prvenstvu Francuske.

Iskusni napadač morao je potom zbog povrede u finišu poluvremena da napusti teren, nekoliko minuta nakon što je Lans izjednačio. Adrijen Tomason je sa desne strane centrirao na penalu, tamo je Florijan Sotoka petom vratio loptu na 16 metara od gola, natrčao je Maćado i topvskim šutem iskosa pogodio gornji levi ugao golmana Lopeza za 1:1.

Surovo su domaći fudbaleri kažnjavali greške rivala. sakure je oduzeo loptu na polovini Lansa, krenuo ka golu rivala proigrao Čerkija koji se ubacio po desnoj strani i preciznim šutem doneo trijumf.

Lans je imao šanse da izjednači, šut Fofane odbranio je golman Lopez, potom je i Sotoka imao priliku ali je loptu glavom poslao pored gola.