Liga 1

Nant vodio, pa prosuo sve za 120 sekundi: Lakazet, Fofana i Orban doneli pobedu Lionu

07.04.2024 22:42
Detalj sa utakmice Nant - Lion Guliver/Baptiste Autissier Panoramic
Detalj sa utakmice Nant - Lion

Fudbaleri Olimpik Liona su slavili protiv Nanta 3:1 (0:1) nakon preokreta u 28. kolu francuske Lige 1. Golove vredne tri boda su postigli Aleksandr Lakazet i Malik Fofana u razmaku od dva minuta.

Iako su gosti bolje otvorili utakmicu, do vođstva je prvi stigao domaćin. Matis Abline je u 16. minutu zatresao mrežu Liona za vođstvo, a to je ujedno bio i rezultat sa kojim se otišlo na pauzu za poluvreme.

U drugih 45 minuta su gosti zaigrali nešto bolje u potrazi za izjednačujućim pogotkom, a on je viđen u 75 minutu kada je strelac bio Lakazet. Svega 120 sekundi nakon je gol postigao i Fofana za potpuni preokret  izabranika Pjera Sažea. Pobedu je potvrdio Gift Orban u 97. minutu i tako postavio konačan rezultat na utakmici.

Lion je ostao na 10. mestu sa 38 osvojenih bodova, dok je Nant na 15. pozciji sa 28.