"Fenjeraš" namučio šampiona: Pari Sen Žermen i Klermon podelili bodove

06.04.2024 23:00
Fudbaler Pari Sen Žermena, Gonsalo Ramoš Tanjug/AP Photo/Lewis Joly
Fudbaler Pari Sen Žermena, Gonsalo Ramoš

Fudbaleri Pari Sen Žermena i Klermona su odigrali nerešeno 1:1 (0:1) u 28. kolu francuske Lige 1. Bili su gosti blizu iznenađenja u prestonici, ali je Gonsalo Ramoš sprečio iznenađenje.

Domaćin je od starta kontrolisao utakmicu, a gosti nisu imali previše prilika. Zato je usledio pravi šok u 32. minutu kada je Habib Keita postigao pogodak za vođstvo Klermona. Do kraja prvog dela utakmice su Parižani stigli do izjednačenja, ali je gol Senija Majulua poništen nakon reakcije iz VAR sobe.

Drugi deo igre je protekao u potpunoj dominaciji aktuelnog šampiona Francuske. Mučili su se Parižani, ali je kombinacija Kilijana Mbapea i Gonsala Ramoša proradila u 85. minutu i Portugalac je pogodio za 1:1.

Pari Sen Žermen nakon ovog remija ostaje na prvoj poziciji i to sa ubedljivih +13 u odnosu na drugoplasirani Brest koji će imati priliku da smanj taj zaostatak. Klermon sa druge strane i dalje zauzima poslednje mesto sa 21 bodom.