Liga 1

Lans "iščupao" bod u Brestu: Gradit doneo izjednačenje u 83. minutu

05.02.2023 17:58
Lans "iščupao" bod u Brestu: Gradit doneo izjednačenje u 83. minutu Tanjug/(AP Photo/Thibault Camus)

Fudbaleri Bresta i Lansa remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u okviru 22. kola francuske Lige 1, što znači da izabranici Franka Heisea dele drugo mesto sa Olimpikom, bar do večeras, kada će u Marselju dočekati Nicu.

Prvo poluvreme nije bilo preterano uzbudljivo i završeno je bez golova, ali je na startu drugog domaćin došao do vođstva. Igrao se 54. minut kada je Žeremi Le Duron iskoristio proigravanje Pjera Le Melua i pogodio za 1:0.

Delovalo je da će Brest poneti sva tri boda, ali se u 83. minutu Žonatan Gradit odlično snašao pred protivničkim golom i doneo izjednačenje gostima.

U narednom kolu Brest će gostovati Monpeljeu, dok će Lans prvo igrati Kup utakmicu sa Lorijenom, a potom gostovati Olimpiku iz Liona.