PSŽ bez Mbapea lako nadigrao Lil

10.02.2024 23:00
fudbaleri PSŽ-a Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
fudbaleri PSŽ-a

Fudbaleri Pari sen Žermena savladali su Lil na "Parku prinčeva" sa 3:1 (2:1) u duelu 21. kola francuske Lige 1.

Jusuf Jazici je već posle sedam minuta igre doveo goste u prednost. No, ubrzo Gonkalo Ramoš, a potom i autogol Ribeira preokreću rezultat u korist Parižana

Gledali smo bolju igru domaćina, u prvih desetak minuta su imali nešto više pogodnijih situacija da se odmaknu na dva gola razlike, ali prevashodno Marko Asensio nije uspeo, da bi tačku na duel stavio Randal Kolo Muani posle asistencije sve boljeg Bredlija Barkole.

Kilijan Mbape je meč presedio na klupi u jeku spekulacija o njegovom prelasku u Real Madrid. Po prvi put od 4. maja 2021. i meča sa Mančester Sitijem u Ligi šampiona Francuz nije ulazio u igru. U Ligi 1 se to posljednji put dogodilo 15. aprila 2018. u pobjedi PSŽ-a nad Monakom od 7:1.

Treba istaći i to da ga Luis Enrike verovatno čuva za meč sa Real Sosijedadom u sredu u Ligi šampiona, ali poznato je da je Mbape igrao uvek u domaćem prvenstvu i da ova odluka da ne dobije minutažu ipak može biti tumačena na razne načine.