(VIDEO) Lans primio gol, ali srušio Strazbur i došao do evropskih visina

10.02.2024 19:20
Bris Bamba, golman Lansa Tanjug/AP Photo/Thibault Camus
Bris Bamba, golman Lansa

Lans je pobedom nad Strazburom 3:1 (2:0) vezao tri trijumfa i posle 21. kola Lige 1 stigao na šesto mesto koje vodi u Evropu. Budi se vicešampion Francuske u 2024. godini, posle početnog poraza u derbiju od PSŽ (0:2), vezao je tri pobede i to samo sa današnjim primljenim pogotkom i priključio se timovima koji se bore za evrokupove.

Strazbur igra veoma dobro ove sezone, napadački što je demonstrirao "Bolearu", ali večeras nije bio efikasan i u tome leži razlog poraza. Uputili su čak 19 udaraca ka golu domaćina, samo jedan je završio u mreži, dok je Lans imao 50 odsto uspešnosti: iz šest šuteva postigao je tri pogotka. David Pereira Da Kosta je posle asistenciju Eliju Vahiju za vodeći pogodak, da bi u 30. minutu dobrim udarcem u sam ugao duplirao prednost.

Danac Tomas Dilejni je golom u završnici prvog dela doneo neku nadu gostima.

Međutim, Florijan Sotoka je već posle 13 minuta nastavka iskoristio pas Da Koste i postavio konačan rezultat.

Do kraja meča Strazburova ofanziva nije donela rezultat, golman Samba je imao dve dobre intervencije.