Liga 1

Pari sen Žermen do bodova u finišu: Mbape slomio Brest u 90. minutu

11.03.2023 23:00
Pari sen Žermen do bodova u finišu: Mbape slomio Brest u 90. minutu Guliver/AP Photo/Michel Euler

Ekipa Bresta nije iskoristila loš momenat u kojem  se nalaze fudbaleri Pari sen Žermena nakon nedavne eliminacije u osmini finala Lige šampiona od Bajeran. Dočekali su "svece" u 27. kolu Lige 1 i ostali bez bodova, konačnih  2:1 (1:1) postavio je Kilijan Mbape pogotkom u 90. minutu.

Reprezentativac Francuske izbegao je ofsajd zamku posle dodavanja Lea Mesija. Izašao je pred golmana Marka Bizoa, predriblao ga i doneo pobredu svom timu.

Golman domaćina Marko Bizo slabo je reagovao kod vođstva Parižana u 37. minutu. Nakon udarca Mbapea odbio je loptu na koju je natrčao Karlos Soler i poslao je u mrežu - 0:1.

Malo kasnije dubinsku loptu poslao je Roman Del Kastiljo, prihvatio je Onorat između Serhija Ramosa i Pembelea, izašao pred Donarumu i efektno ga matirao za 1:1.

U 61. minut Mesi i Mbape su komnbinovali, reprezenttaivac Francuske šutirao je iskosa u suprotan ugao i za malo bio neprecizan.

Čuvar mreže domaćih sa nekoliko dobrih odbrana iskupio se za lošu intervenciju kod prvog gola. Zaustavio je udarac Mesija u donji desni ugao, kao i dva minuta kasnije kada je Mbape proigrao Nuna Mendeša koji je zalomio čuvara i dobro šutirao, a Bizo ponovo bio siguran.