Liga 1

10.03.2023 23:10
Spektakularan početak 27. kola Lige 1: Šest golova, Lil vodio 3:1, Lakazet doneo bod Lionu Guliver/AP Photo/Laurent Cipriani

Fudbaleri Lila i Olimpik Lina zaista su na fenomenalan način otvorili 27. kolo francuske Lige 1. Na kraju je bilo 3:3 (0:0).

Prvo poluvreme nije bilo preterano interesantno, ali je zato drugi deo igre bio za pamćenje.

Već u 46. minutu Džonatan Dejvid je doneo Lilu vođstvo, a u 61. sa bele tačke ga udvostručio.

Lion je samo tri minuta kasnije u igru vratio Bredli Barkola, ali je onda na scenu stupio VAR.

Video proverom sudija Benoa Bastjen dosudio je novi penal za Lil, Dejvid je opet bio precizan i upisao het-trik, i svom timu doneo prednost od 3:1.

Ipak, "lavovi" se nisu predavali, a do boda ih je predvodio Aleksandar Lakazet.

Prvo je posle dodavanja Saela Kumbedija smanjio na 3:2, a rezultat je poravnao u 89. minutu na asistenciju Barkole.

Usledila je dugačka nadoknada, ponovo se Bastjen konsultovao sa VAR sobom oko potencijalno trećeg penala za Lil, ali ovoga puta, od jedanaesterca nije bilo ništa, te su dve strane podelile plen.