Marsej u režiji Obamejanga demonstrirao silu protiv Liona

06.12.2023 23:10
Pjer Emerik Obamejang Tanjug/(AP Photo/Daniel Cole)
Pjer Emerik Obamejang

Fudbaleri Marseja slavili su utakmici zaostalog desetog kola francuske Lige 1 protiv Olimpika iz Liona - 3:0 (2:0).

Ovaj duel je neslavno odložen zbog nereda koji su se dogodili pre početka utakmice kada je ona prvobitno bila planirana da se ogradi, a tada je Fabio Groso zaradio gadnu posekotinu na glavi.

Sada je situacija bila mirnija, a navijače domaćina dodatno je opustila igra njihovih miljenika koji su dominirali od početka do kraja meča.

U 21. minutu Pjer Emerik Obamejang je proigrao Vitinju za 1:0, Gabonac je četiri minuta kasnije namestio gol i Mihaelu Murilju.

Iskusni napadač je došao na red da se upiše u strelce u 55. minutu, kada mu je "uslugu" vratio Vitinja, a ovaj zapečatio novi neuspeh Liona, koji i dalje zakucan za poslednje mesto na tabeli.

Sa druge strane, Marsej je osmi sa 20 bodova i u narednom meču će odmeriti snage sa Lorijenom.